BLOG

İstanbul Airport Hotel - Airport Best Hotel

Blog

İstanbul Airport Hotel - Airport Best Hotel 3Mar

İstanbul Airport Hotel - Airport Best Hotel

                                            İSTANBUL ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI 

 

İstanbul'da yeni açılacak olan üçüncü havalimanı'nın ismi merak konusu olmaya devam ediyor. Büyük çoğunluğun Atatürk havalimanı olarak beklentisi olsada daha uzun süre boyunca bu sorunun cevabını alabileceğimizi düşünmüyorum. Avrupanın en büyük havalimanı olması planlanan porje büyük kısmı tamamlanmış durumda. 2018 yılının 29 ekim günü açılışı yapılması beklenen İstanbul havalimanı beraberinde yüksek beklentileri getirmektedir. Çok büyük bir alan üzerine kurulan istanbul havalimanı dünyanın hemen hemen her bölgesinden uçuş alması beklenirken ayrıca transfer amaçlı kullanılması'da beklenmektedir. istanbul airport hotel arayan yabancı yolcular açılacak yeni havalimanı sayesinde bölgedeki hotellerin iştahını kabartacağa benziyor. Özellikle uzun süreli uçuşlarda istanbul havalimanı'nı kullanacak hava yolu şirketlerinin istanbul havalimanı otelleri ile şimdiden görüşmeye başladıkları ve şirket fiyatı aldıkları bilinmektedir.

 

                                 ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI'NIN TURİZME KATKILARI

istanbul'da Çok yakın sürede hizmete açılması beklenen avrupanın en büyük havalimanı'nın istanbul otellerine büyük katkı sağlanması beklenmektedir. Üçüncü havalimanı hattı üzerinde çok sayıda beş yıldızlı oteller hizmete açıldı ve bir o kadarda haala inşaatı devam eden otel var. Bölgenin ekonomisine büyük katkı sağlayacağı belirtilen havalimanı tüm istanbul halkı tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

                                       İSTANBUL AİRPORT HOTEL

istanbul atatürk havalimanı oldukça hateketli görünsede havalimanı otelleri zaman zamaan doluluk oranından şikayetçiydi. Yeni açılacak havalimanı sayesinde mevcut otellerin doluluk oranlarının yükseleceğini düşünürken diğer taraftan yeni yatırımlar yapıluyor. Öyle görünüyorki üçüncü havalimanı sayesinde istanbul dünyanın en harektli şehirlerinden biri hatta belkide en harektli şehri olacak. Durum böyle iken yatırımcalırın bölgeye sürekli yatırım yapmaları  oluşacak büyük pastadan her kes olabildiğince faydalanmayaa çalışıyor. Bölgede paniyon,hotel,apart otel sayıları her geçen gün artarak devam etmekte. Turizm acenteleri, Rentecar şirketleri, Tur şirketleri Bir yandan yeni şubeler açarken diğer yandan sabırsızlıkla havalimanının açılacağı günü beklemeye başladı. Umarım Türkiyemiz ve İstanbulumuz için hayırlı olur.