BLOG

Ataturk Airport

Blog

Ataturk Airport 15Eki

Ataturk Airport

Ataturk Airport Hotel'leri Ne Olacak?

Ataturk Airport Hotel'leri Ne Olacak sorusunun cevabını sizde düşünmüşsünüzdür mutlaka. Atatürk Havalimanı Otel personeller işletmecileri en elat kademeden tunutunda en üst kademesinde kadar her kes bu sorunun cevabını arıyor. Üçüncü havalimanı 29.10.2018 yılında açılması planlanıyor ufak tefek aksaklıklar olsada bu tarih önemli ve bu tarihte hizmete açmak için hükümet yetkilileri son derece gayret göstermektedirler.  Atatürk havalimanı na yakın otellerin sayısı oldukça fazla irili ufaklı çok sayıda havaalanı sayesinde doluluk yüzdeleri oldukça yüksekti. 29 ekimin yaklaşmasıyla otel sahipleri ve yöneticilerini bir telaş almış durumda. Bence bu kaygıları boşuna çünkü beklenen uçus seferleri gerçekleşirse kesinlikle istanbulun her bölgesindeki oteller dolacak ve oda fiyatlarıda artış gösterecektir. Bunun Yanı sıra Bölgede kongre merkezleri, kapalı spor salonları ve fuar merkezleri bulunmaktadır. Bunun dışında yerli yabancı turistlerinde alıştığı bildiği bir bölge olduğunundan kısa vadede bir sorun teşkil edeceğini beklemiyorum.

Atatürk Havalimanı Ne Zaman Taşınacak?

Atatürk Havalimanı Ne Zaman Taşınacak? son bir ay içerisinde çok sayıda haber çıktı yazılı ve görsel medyada yayınlanan haberlerde üçüncü havalimanında çalışan işçilerin greve girdikleri veya çalışma ortamlarından memnun olmadıkları hakkında haberler yayınlandı.Uzun süredir aksamayan karınca gibi gece gündüz çalışarak 29 ekimde açılması planlanan havalimanının ne olduda son iki ay kala bu işçiler ansızın çalışma ortamlarından rahatsız oldular. Yemeden yatmaya mesai satlerinin başlamasından bitmesine kadar her şeyden şikayetçi oldular. Sizce bunda bir gariplik yokmu peki?

Evet Bencede var Bunun iki cevabı olabailir ama bu cevapların ikiside işçilerle ilgili olduğunu düşünmüyorum.

1: Ya gerçektende havalimanı projesini yapan firma yaşanan döviz krizini fırsat bilerek işi yavaşlatmaya çalışıyor.

2: Yada  planladığı gibi işler yolunda gitmedi gerçektende gecikme yaşanacak ve bunu en kolay bu şekilde bir problem yaratarak kendilerine bir çıkış yolu bulacaklar. Çünkü sayın cumhur başkanımız Tayyip Erdoğan Bu Projeye çok önem veriyor Mutlaka Yetişmesini istiyor. Sanırım hepimiz bekleyip Göreceğiz.