BLOG

Yenibosna Hotel Fiyatları Neden Bu Kadar Ucuz?

Blog

Yenibosna Hotel Fiyatları Neden Bu Kadar Ucuz? 31Tem

Yenibosna Hotel Fiyatları Neden Bu Kadar Ucuz?

Konum Olarak Atatürk Havalimanına Çok Yakın Olmasından Dolayı ve Ulaşım Açısındanda İstanbul Atatürk havalimanından en yakın bölge olması itibari ile yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilen bir bölgedir.

Özellikle atatürk havalimanını transfer amaçlı kullanan yabancı turistlerin bir gecelik konaklama amacı ile kulandıkları yenibosna hotelleri bunu fırsat olarak değerlendirmeleri gerektiği halde tam tersine özellikle 2015 yılından sonra gelen turist sayısınında azalması yüzünden fiyatlarının citdi anlamda aşağı çektiği görülmektedir.

2015 yılında Gecelik fiyatları 150 tl ile 500 tl arası değişen oda fiyatları 2017 yılında 80 tl ile 200 tl arasına düştüğü görülmektedir. Kahvaltı dahil 80 tl oda fiyatı sunmak zorunda kalan otel yöneticileri durumdan şikayetçi olsada istemeden de olsa odayı bu fiyattan satmak zorunda kaldıklarını söylüyorlar. Bölgede çok sayıda otellerin bulunması Turist sayısının azalması ve atatürk havalimanının 2018 yılından itibaren taşınacak olmasınında aslında fiyatların düşmesinde etkisi olduğu gözlenmektedir. Atatürk Havalimanı'nın taşınıyor olması Yenibosna otellerinin sabit müşteri ye yönelmesine sebep olmuştur amaç kendi müşteri portföyünü oluşturmak ve ilerde havalimanı taşındığında çok etkilenmemek. Yenibosna Bölgesinde Cnr Expo Fuar Merkezi, İstanbul Fuar Merkezi Sayesinde de oldukça müşteri sağlamaktadır ancak yaz aylarında fuarların sona ermesi 3 aylık süre içerisinde oteller boş geçmemek için fiyatları dahada aşağı çekmektedir. Yurt dışına Nazaran fiyatlarımızın çok düşük olduğunu görmekteyiz aslında istanbul ve türkiyedeki otel hizmetinin avrupanın çok üstünde olduğuda dünyaca bilinmektedir buna rağmen beklenti yüksek olunca en küçük eksikler bile turistler tarafından büyütülmektedir. Oysa Yurt dışı otelleri türkiye otellerinin özellikle istanbul otelleriyle mukayase bile edliemeyeceği aşinadır. Yenibosna Hotel yöneticilerinin en kısa sürede bir araya gelip fiyat politikasına bir çözüm bulması gerekmektedir. Bölgede yaklaşık 80 ile 100 arası otel olduğu herkesce bilinmekte ama yenibosnadaki otelcilerin biraraya gelememesi kopukluk oluşturmaktadır.

Çok Hızlı bir şekilde bölgedeki oteller bir araya gelmeli bu durumu masaya yatırmaları gerekmektedir aksi taktirde çok yakında türkiye genelinde kapanan oteller listesine yenibosna hotellerininde girmesi olasılık dahilindedir.