BLOG

İdex İstanbul 2017 CNR EXPO

Blog

İdex İstanbul 2017 CNR EXPO 13Nis

İdex İstanbul 2017 CNR EXPO

Diş hekimleri, ağız ve diş sağlığı ekipmanlarının Türkiye’deki tek fuarı İstanbul İDEX’e akın etti.

Alanında dünyanın 3'üncü en büyük fuarı olan “ 13. IDEX İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı” CNR EXPO Yeşilköy'de tamamlandı. Fuarı, çoğunluğu diş hekimi olmak üzere yerli ve yabancı 12.500 sektör profesyoneli ziyaret etti.

 Hızla büyüyen ağız ve diş sağlığı endüstrisinin Türkiye’deki tek fuarı  ’13. IDEX İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı’, 14-17 Nisan 2016 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy'de gerçekleştirildi. Çocuk diş hekimi koltuğu, gülümseme tasarım cihazı, köpek balığı diş dolgusu, alkolsüz dezenfeksiyon ürünleri, diş çürümesini önleyen ürünler, diş lazerleri, 3 boyutlu mikroskoplar, implant sistemleri gibi alanlarda en son teknolojilerin sergilendiği fuar, CNR Ekspo Fuarcılık, Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DİŞSİAD) iş birliğinde düzenlendi.

 

 50 milyon doları aşan iş hacmi

Fuarda, çoğunluğu diş hekimi olmak üzere,731’i yabancı, toplam 12.505 sektör  profesyoneli IDEX İstanbul’da sergilenen sektörde çığır açacak ürünlerle buluşturuldu. IDEX İstanbul, Avrupa, ABD, Orta Doğu ve Uzak Doğu ülkelerinden yaklaşık 100’ü yabancı olmak üzere toplam 400’e yakın firmanın katılımı ile 15 bin metre kare alanda organize edildi. Fuardan, sektöre 50 milyon doları aşan bir ticaret hacmi oluşturulduğu tahmin ediliyor. Fuar kapsamında ilk kez 'IDEX İstanbul Dental Tribune International Türkiye Sempozyumu' gerçekleştirildi. Sempozyumda diş hekimliği biliminin dünyaca ünlü isimleri tarafından Türkiye'de ilk kez “Kadavra Uygulamalı” workshop düzenlendi. Sempozyum kapsamında, özel koşullar altında korunarak getirilen kadavra üzerinde gerçekleştirilen workshopa özellikle diş hekimleri yoğun ilgi gösterdi.

  Tüm sektörün desteğini alan IDEX, artık her yıl düzenlenecek! Hedef 70 milyon dolar!

2016 yılı dahil olmak üzereson beş yılda yükselen bir ivme yakalayan IDEX İstanbul fuarı, ağız ve diş sağlığı sektörünün ekonomik alanda yakaladığı istikrara olan katkısını daha da artırmak için 2017 yılından başlayarak her yıl düzenlenecek. Sektörün gelişimine önemli katkı sağlayacağı beklenen bu kararla birlikte fuarda yaratılan iş hacminin 2017 yılında 70 milyon dolar seviyesinde olması planlanıyor. İdex İstanbul Fuarına katılan katılımcılar atatürk havalimanı otel lerini daha şimdiden hınca hınç doldurmuş durumda.İstanbul Atatürk havalimanı ötellerinin yüzü gülüyor. Cnr Expo Fuar Takvimlerinde özellikle Bölgedeki oteller %100 dodluluk oranına ulaşmaktadırlar. İstanbul atatürk havalimanı yakın oteller. Air Port Best Hotel,Rox Hotel,Kadak Garden Hotel, Tav Airport Hotel,Elite World Hotel,Nikonya hotel