BLOG

atatürk havalimanı yakın oteller

Blog

atatürk havalimanı yakın oteller 23Nis

atatürk havalimanı yakın oteller

İstanbulun En önemli ve en hareketli noktalarından biridir istanbul atatürk havalimanı. Yurd dışından gelen ziyaretçilerimiz için ülkemizin tanıtımı için ilk zilenimin olduğu yerdir. Dünyanın önde gelen havalimanlarından biridir atatürk havaalanı.

Her iki dakikada bir uçak iniyor ve günün her saati oldukça hareketlidir. Çok sayıda insanın ekmek kapısıdır aynı zamanda özellikle turzim ve otelcilerin en önemli kapılarından biridir. istanbula yurt dışından gelen turistlerin en çok ihtiyaç duyduğu ve en çok tercih ettiği aynı zamanda'da en çok zorlandığı konulardan biri Atatürk havalimanına yakın otelleri bulmak  diğeri ise bu otellere giderken ulaşım sorunudur.

Aslında istanbul ataturk havalimanı otelleri mesafe olarak çok yakındır havalimanına ortalama 3 km arasıdır uzaklıkları. Çoğu hotele toplu taşıma ile ulaşım sağlanabiliyor. Ama yinede yabancı misafirler daha kolay olan taxsileri tercih ediyor. Taksicilerden zaman zaman şikayet etselerde aslında bir başkadır memleketimizin insanı Her yerde, her işte , her toplulukta olduğu gibi çürük elmalar buradada çıkıyor ama bu çürük elmaların bir çuval incire zarar vermesini engellemek toplum olarak hepizin görevidir.

                         İstanbul ataturk havalimanına yakın otellerin ne yapması gerekiyor?

Kesinlikle otelcilerimize çok görev düşüyor. Ülkemizi, şehrimizi, ve tesisimize misafir olarak gelen yabancılara sadece gelir kaynağı olarak bakmamamız gerekiyor. Örneğin Otelmize taksi ile gelen misafirleri kapıda karşılamalı taksiden inince taksici müşteriden kaç para alıyor? ne kadar sürede getirdi? Yolda olumsuz bir durum yaşanıp yaşanmadığını daha taksici ayrılmadan misafire sormamız gerekiyor Varsa olumsuz bir durum taksicinin bağlı olduğu durak aranarak araç plakası belirtilip yaşananları anlatıp şikayet edilmesi gerekir. Kendimizi Misafirimizin yerine koymamız gerekir hepimiz zaman zaman yurt dışına çıkarız yaptığımız yolculuklarda yaşadığımız sorunları düşünerek onların bu tarz sorunları yaşayıp yaşamadığını kontrol etmemiz gerekir. Bunları yaparsak emin olun her zaman müşteri bizi tercih edecektir. Tabi sadece bununla bitmiyor gelen misafirimiz konaklama esnasında memnun mu tesise girişte sorun yaşadımı konalama esnasında personelimizin ilgi alakası nasıl? Yan demek istediğim tesisimize konaklamaya gelen misafirlermizin şehrimize ilk ayak bastığı andan itibaren tesisimizde konaklama esnasında taaki gidene kadar ilgilenmemiz gerekir. Bunu becrebilen tesis çalışanları her zaman kazanır. Misafir bir sonraki konaklamasında mutlaka o tesisi tercih ediyor bunun yüzlerce örneği bulunmaktadır. Unutmayın onlar bizim misafirlermizdir sadece gelir kapısı gibi görmeyin önce insan sonra misafir sonra gelir kaynağıdırlar.